منظور قرآن از تعبیر «حَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا» چیست؟

Posted in اخبار مهدویت

آیات مربوط به امام مهدی(عج) در قرآن پرتعداد است که در آنها به ویژگی های مختلف حضرت حجت(عج)، دولت جهانی شان و ... تصریح می شود.

به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، آیات متعددی در قرآن وجود دارد که بر مسئله مهدویت و دولت کریمه امام زمان(عج) و ارث بردن زمین توسط بندگان صالح و شایسته اشاره می کند.

چنان که حذیفه می گوید: روزی که آیه شریفه: «أُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا» نازل شد، حضور پیامبر(ص) شرفیاب شدم ... از ایشان پرسیدم: یا رسول الله(ص) اینها چه کسانی هستند که خداوند اسامی آنها را کنار هم آورده است؟

فرمود: «ای حذیفه! من آن نبی هستم که خدای متعال فرمود: «مِنَ النَّبِيِّينَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ» که اول انان در نبوت و آخرشان در بعثت هستم و از صدیقین علی بن ابیطالب(ع) است چون زمانی که خداوند مرا به رسالت برگزید او اولین کسی بود که رسالت مرا تصدیق کرد و از شهداء حمزه سیدالشهداء و جعفر طیار نیز اولین کسانی بودند که رسالت مرا تصدیق کردند. و از صالحین حسن و حسین علیهماالسلام سید جوانان اهل بهشت هستند و «حَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا» مهدی زمان خویش است.»1

1-شواهدالتنزیل، ج1

*برگرفته از زبور نور(هزار و یک نکته از زندگانی امام زمان(عج)»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید