وعده صادق

آشنایی با جوئل ریچاردسون، نویسنده کتاب ضد مسیح اسلامی

صرفا با توجه به عناوین کتاب های آقای جوئل ریچاردسون می توان به جهت گیری فکری و دیدگاه این به اصطلاح پژوهشگر پی برد. همچنین، اکثر مقاله های ایشان نیز پیرامون مسایل آخرالزمان، بازگشت مسیح، دروغین بودن اسلام، ضد مسیح بودن امام زمان (عج) و موضوعاتی از این دست می باشد.

 

 

 


در این نوشتار قصد داریم به معرفی مختصری از نویسنده کتاب ضد مسیح اسلامی، آقای جوئل ریچاردسون، بپردازیم. هدف اصلی در اینجا معرفی طیف و گستره فعالیت­های این شخص است. شخصی که قصد داریم به زودی ترجمه فارسی کتاب وی را در این سایت منتشر کنیم.

نام و نام خانوادگی او جوئل ریچاردسون (Joel Richardson) است. البته وی در نامه سرگشاده ای که به رییس جمهور ایران آقای دکتر احمدی نژاد در سال ٢٠٠٦ نوشته است، اذعان کرده است که این نام مستعار اوست زیرا وی واهمه دارد که مسلمانان او و خانواده اش را به قتل برسانند!و احتمالا، با توجه به همین مساله، اطلاعات خاصی از زندگینامه آقای ریچاردسون در دسترس نیست! اما ظاهرا زمینه اصلی فعالیت های وی آموزش الهیات و یهودیت است. وی بیشتر وقتش را به برنامه¬های آموزشی و سخنرانی ها و پژوهش ها معطوف کرده است. سخنرانی هایی که بیشتر در جهت تحکیم مبانی مسیحیت، مسیحیت صهیونیستی،  و نیز تخریب چهره اسلام و امام زمان (عج) است.

حجم زیاد فعالیت های وی جایگاه نسبتا ویژه ایی برای آقای ریچاردسون به وجود آورده است، به طوری که در ادامه می توانید به لیست تنها  برخی از رسانه های تصویری، رادیویی و مکتوبی که وی با آنها در ارتباط است و عموما در آن ها سخنرانی می کند را مشاهده نمایید.

به فهرست بالا  درگاه اینترنتی پربازدید شخصی وی و نیز جلسات عمومی او در سراسر آمریکا را نیز می بایست اضافه کرد.

کتاب های انتشار یافته توسط آقای ریچاردسون به قرار زیر هستند:

صرفا با توجه به عناوین کتاب های آقای جوئل ریچاردسون می توان به جهت گیری فکری و دیدگاه این به اصطلاح پژوهشگر پی برد. همچنین، اکثر مقاله های ایشان نیز پیرامون مسایل آخرالزمان، بازگشت مسیح، دروغین بودن اسلام، ضد مسیح بودن امام زمان (عج) و موضوعاتی از این دست می باشد.

یکی از جنجالی ترین کتاب­های وی، چرا ما از اسلام برگشتیم ، می­باشد که با همکاری فرد دیگری نوشته شده و به گفته خودشان بزرگترین مخاطره زندگی آن­ها بوده است . در این کتاب، وی با ٢٣ نفر از کسانی که از اسلام برگشته اند به گفتگو پرداخته و نظر آنها را نسبت به اسلام و چرایی خروج آنان از اسلام شرح داده است . البته پیرامون این کتاب و صحت مطالب انتشار یافته در آن بحث­های فراوانی وجود دارد.

برخی از موضوعات اصلی  که وی در سخنرانی هایش و برنامه هایش مورد توجه قرار می­دهد شامل موارد زیر است.

یکی از پروژه­های مهم وی، پیگیری برنامه i2 MINISTRIES است. وی این پروژه جهانی را در درگاه اینترنتی خودش به صورت زیر شرح می ­دهد:

برنامه i2 MINISTRIES برنامه ای بوده که بنده آن را با سفرهایم و سخنرانی هایم در طول چند سال گذشته و با سفر های داخل و خارج از کشور آن را پیگیری می کرده ام­.هدف من در تمام این مدت  فراهم آوردن هر آنچه مسیحیان  برای هدایت و جذب مسلمانان نیاز خواهند داشت بوده است.

این برنامه که اکنون در قالب یک دانشگاه بزرگ برای مسلمانان بنام Mission Muslim World University  است، با کلمه اختصاریMMWU  اکنون منسجم تر پیگیری خواهد شد، که در آن بنده هدف اصلی و بزرگترین علاقه ام را پیگیریی می کنم. این هدف مهم آموزش به مسیحیان جهت ارتباط گیری با مسلمانان و شناختن آنان و نیز دعوت آنان به مسیحیت است.

در حال حاضر این امکان فراهم شده است که در قالب این برنامه (MMWU) بتوان به مسیحیان با استفاده از منابع انجیلی و اسلامی در یک سری کلاسهای چند سطحی، آموزش­ها را منسجم تر و حرفه ایی­تر ارائه کرد.

این برنامه در قالب بیش از ٣٥ درس به وسیله افراد مجرب آموزش داده می­شود. داوطلبان پس از گذاراندن درس مقدماتی “موضوعات اسلامی: دستور کارها و ماموریت بزرگ” در طی هشت جلسه می توانند موضوعات تخصصی خود را انتخاب کنند و ادامه دهند. هفت درس نمونه در ادامه معرفی شده اند:

در این نوشتار سعی شد به اختصار به سوابق و فعالیت­های آقای جوئل ریچاردسون اشاره گردد. هدف از این کار آشنایی بیشتر با نویسنده کتابی بود که در آینده قصد انتشار ترجمه کتابش را داریم. کتابی که به گفته خودش در بین مسیحیان ایرانی به شدت طرفدار پیدا کرده است!

محمد صالح برادران

گروه ترجمه کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد

 1,097 total views

خروج از نسخه موبایل